Prášková barva Malířská Zobraziť väčšie

Práškové farby maliarske

Novinka

Maliarske práškové farby sú rozpustné vo vode a môžu sa navzájom miešať.

Viac detailov

2,84 € s DPH

  • 250g
  • 280g
  • 450g
  • 5kg
  • 25kg
  • 15kg
  • 370g

Detaily

Maliarska prášková farba

Všetky druhy farieb sú pri dodržiavaní základných hygienických noriem zdravotne nezávadné, vo vode rozpustné a môžu sa navzájom miešať.

Farby sú určené na farbenie náterov vnútorných omietok, vápenných a maliarskych prípravkov.

Maliarska farba - Titanová beloba

je kysličník titaničitý TiO2, rutilový typ vyrábaný sulfátová metódou s povrchovou úpravou Al + Si.

Použitie

Pre vysokú odolnosť proti poveternostným vplyvom, dobré disperzné a optické vlastnosti je používaná ako mnohoúčelový pigment v priemysle farieb a lakov, veľmi široké uplatnenie nachádza aj v priemysle plastov pri výrobe PP, HDPE, LDPE, PVC, ABS, farbítek atď.

Maliarska farba - Zinková beloba

Pridáva sa do maliarskych náterov pre zvýšenie belosti. Zinková bieloba je vhodná ako pigment do glejových, akrylátových, latexových a vápenných barev.k prefarbovanie náterov, malůvek, fasád apod Zinková bieloba je chemická zlúčenina s rovnicou ZnO. Je nerostpustná vo vode / dispergácia vo vode je dobrá / ale rozpustný v kyselinách alebo zásadách. Kryštalická zinková beloba vykazuje piezoelectric účinok, je luminiscenčné, a je svetlo citlivé. Zinková beloba pri vyšších koncentráciách mierne dráždi pokožku a sliznice dýchacích ciest. Pri práci so zinkovou olova treba dodržiavať základné hygienické zásady a umyť ruky, pri práci nejesť, nepiť.

Maliarska farba - Žltá, Versalová žltá

Jedná sa o veľmi stále organické farbivo. Je svetlostále a dá sa miešať so všetkými spojivami. Výborne kryje a vďaka tomu sa veľmi dobre uplatňuje hlavne v lazurách. Ako pigment je vhodná pre všetky techniky. Malijská, fasádne, obmedzenie je len pre spojitosť s cementom kde nie je trvalo svetlostála tak ako prevažná väčšina organických pigmentov.

Maliarska farba - Oker

Jemný prášok žltej farby, je netoxický, anorganický pigment, odolný voči svetlu s dobrou krycou schopností.

Použitie

Pri výrobe náterových hmôt, omietkových zmesí, farebných tehál (odporúčané dávkovanie je 3-5% na hmotnosť cementu), dlaždíc, strešné krytiny atď.

Maliarska farba - Pompejská červená

Takzvaná anglická červeň. Jedná sa o kysličník železitý, ktorý sa pripravuje zahrievaním síranu železnatého s kriedou alebo vápnom. Tento pigment obsahuje veľké množstvo sadry, má tiež tvrdú textúru. Farebne nie je moc výdatný a kryje stredne. Je svetlostály ai po chemickej stránke je odolný voči chemikáliám. Do olejových a olejopryskyřičných spojív sa moc nehodí. Svoj spôsob využitia uplatnia najlepšie v náteroch maliarskych, fresky stien apod. Je vhodný do cementu na fasády.

Maliarska farba - Oranž

Oxid železitý oranžový je jemný, netoxický, anorganický pigment, odolný voči svetlu s dobrou krycou schopnosťou.

Použitie

Pri výrobe náterových hmôt, omietkových zmesí, farebných tehál (odporúčané dávkovanie je 3-5% na hmotnosť cementu), dlaždíc, strešné krytiny atď.

Maliarska farba - Zelená

zelený pigment je jemný, netoxický, odolný voči svetlu s dobrou krycou schopnosťou.

Použitie

Používa sa prevažne pri výrobe cementových výrobkov (odporúčané dávkovanie je 3-5% na hmotnosť cementu), dlaždíc, strešné krytiny atď.

Maliarska farba - Modrá

Jemný prášok modrej farby,ma vynikajúci čistý farebný odtieň vysokého jasu

Použitie

Cenovo najvýhodnejší modrý pigment,je miešateľný so všetkými bielymi a jasnými farbami.