Prášková barva Do cementu Zobraziť väčšie

Prášková farba do cementu

Novinka

Prášková farba do cementu,zdravotne nezávadná.Je určená k farbeniu betónových zmesí.Všetky farby sú oxidy železité s rôznymi prímesami podľa odtieňa,zelená 53/523 je oxid chromitý do cementu.

Viac detailov

3,30 € s DPH

  • 250g
  • 500g
  • 5kg
  • 25kg
  • 470g
  • 370g

Detaily

Vlastnosti práškových farieb

Všetky druhy práškových farieb sú pri dodržiavaní základných hygienických pravidiel zdravotne nezávadné,vo vode rozpustné a môžu sa vzájomne miešať.

Ľahko dispergujú vo všetkých nosičoch-voda ,oleje ,epoxidové živice

Pohlcujú UV žiarenie a chránia produkty v ktorích sú použité.Majú vysokú tepelnú odolnosť.

Sú to oxidy železité s rôznymi prímesami podľa odtieňa farby

Použitie farieb

Práškové farby sú určené k farbeniu betónových zmesí-dlažieb,terás a pod.,ďalej je možné ich pridať do škrábaných omietok-brizolit.Tiež na farbenie akronátu.latexu ,antikonu a ostatných nástrekových hmôt rieditelných vodou.Je možné nimi prifarbovať i epoxidové živice.

Výber je možný z odtieňov:

žltá do cementu (oker) 59/664

červená do cementu 61/847

hnedá do cementu 74/261

čierna do cementu 71/192

zelená do cementu 52/513

oranžová do cementu

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie je 3 až 5%na objem cementu,podľa požadovaného výsledného odtieňa.Maximálne 10%.Príklad:Na 100kg cementu maximálne 10 kg práškovej farby.

Zelený oxid chromitý do cementu 53/523

Zelený pigment Cr2O3 je syntetický,teplotne vysoko odolný pigment,stabilný a vysoko odolný voči kyselinám a alkáliám,na svetle velmi stálý.Používá sa pri výrobe žiaruvzdorných povrchov-pecí,krbov,omietkových zmesí.farebných tehiel,dlaždíc,strešnej krytiny,keramiky,plastov a pod.