Celulózová strukturální stěrka CMS 15 Zobraziť väčšie

Celulózová štrukturálna stierka CMS 15

Novinka

Celulózová štrukturálna stierka CMS 15 je dekoratívna úprava povrchu, tvorená zmesou buničiny a špeciálnych aditív. Po aplikácii a dôkladnom vysušení v interiéri svojimi vlastnosťami vytvára spojenie ako je nehorľavosť, vysoká tepelná a zvuková izolačná schopnosť a mimo iných priaznivých vlastností aj nadštandartnú ekonomickú a ekologickú povrchovú úpravu.

Viac detailov

  • 5kg
  • 20kg

Detaily

Celulózová štrukturálna stierka CMS 15 je dekoratívna úprava povrchu, tvorená zmesou buničiny a špeciálnych aditív. Po aplikácii a dôkladnom vysušení v interiéri svojimi vlastnosťami vytvára spojenie ako je nehorľavosť, vysoká tepelná a zvuková izolačná schopnosť a mimo iných priaznivých vlastností aj nadštandartnú ekonomickú a ekologickú povrchovú úpravu.

Použitie

Aplikácia je možná na suché povrchy ako je drevo, výrobky z dreva, papier, sadrokartón, omietky, tehla, betón, v niektorých prípadoch aj plasty alebo sklo. Svoje mimoriadne vlastnosti uplatňuje aj pri povrchovej úprave OSB dosiek v drevostavbách, kde okrem povrchu rieši elegantným spôsobom špáry, veľké i malé nerovnosti, dilatáciu a pod.

Spôsob nanášania

Aplikácia celulózovej štrukturálnej stierky CMS 15 je svojím spôsobom veľmi jednoduchá. Po otvorení základného obalu, v ktorom je zmes už pripravená k aplikácii, nanášame na povrchy stierkou nerezovou, gumenou, plastovou, drevenou. Takto upravený základný vyrovnaný povrch je možné ponechať v hladkom prevedení, prípadne po 30 - 60 minútach povrch vyhladiť alebo za použitia štrukturálnych dekoratívnych valčekov upraviť povrch.

Doba schnutia

Pri štandartných klimatických podmienkach 20 ° C / 60% relatívnej vlhkosti vzduchu je v závislosti od hrúbky nánosu a štruktúry povrchu do 48 hod. U savých podkladoch sa proces schnutia skracuje. Povrch je možno po vysušení pretierať akýmkoľvek náterom alebo použiť odtieň farby do základnej zmesi a to práškové aj tekuté pigmenty. Na základe vzorkovníku môžeme použiť podľa katalógového čísla a požadovanej farebnej štruktúry pigmentovú zmes, ktorú vmiešame do základnej hmoty. Pre akékoľvek miešanie musíme vždy použiť aktívne stavebné elektrické miešadlo.

Špecifické podmienky alebo odporúčania

Celulózová štrukturálna stierka CMS 15 je riediteľná vodou, ale tým sa menia typické vlastnosti produktu pri základnej aplikácii stierkou. CMS 15 sa vyrába v troch štruktúrach vlákna a to 2000, 200 a 60. Pri všetkých štruktúrach je aplikácia možná stierkou. Pri štruktúre 200 a 60 je možné aj po nariedení vodou do požadovanej konzistencie riešiť aplikáciu aj striekaním.

Striekanie je možné aj u štruktúry 2000 , ale v takom prípade sa poraďte s profesionálnou aplikačnou firmou pre aplikácie fasádnych striekaní apod.

V prípade aplikácie na drevo a OSB dosky sa bezpodmienečne odporúča základná penetrácia podkladu špeciálnou penetráciou so zvýšenou sušinou na báze polyvinylacetátov výrobca MOVYCHEM. V takom prípade sa garantuje zabráneniu vystupovaniu škvŕn vystupujúcich z dreva a OSB. Škvrny vystupujúce z dreva sa tvoria pôsobením roztoku a prechádzajú do povrchov náterov a iných penetrácií /napr.akrylátových/.U iných materiálov ako betón, tehla, papier, plast, sklené, vláknité, tepeľné izolácie niej e potrebné penetrovať, stierka má velkú prilľnavosť k podkladu.

U plastov ako napríklad polystyrén a PU peny sa taktiež odporúča vytvoriť adhézny mostík. V takom prípade sa poraďte s výrobcom a technickým servisom MOVYCHEM movychem@movychem.sk.

Príprava podkladu

Prach, vápno a staré nátery i na báze vápna môžu spôsobiť odlupovanie hmoty. Odstráňte prach, odlupujúce sa vápenné nátery nepevné, nelepivé povlaky. Diery a praskliny sa upravovať nemusia – tento problém rieši stierka.

Fyzikálne a chemické vlastnosti

Hustota 1,05 - 1,15 g/cm3
pH 6,8 - 8,1
Viskozita nemerateľná
Riediteľnosť voda
Stredný súčiniteľ tepelnej vodivosti v sušine 0,039 W/(m.K)
Stredná súčiniteľ zvukovej pohltivosti v pásme 250 Hz - 4000 Hz
ALFA N 0,18

Prídržnosť

Výsledky zkoušek

Soudržnost odtrhovou zkouškou
Podkladní betonové těleso dle EN 1766.

Podklad Soudržnost [MPa] Způsob porušení těles
Beton (EN 1766) hodnoty 0,70 100% A/B
0,95 100% A/B
0,95 100% A/B
0,95 100% A/B
0,90 100% A/B
průměrná hodnota 0,90

Porušení A/B omítka od podkladu

k drevu 0,46 MPa
k sadrokartonu 0,05 MPa
k papieru 0,0031 MPa

Prostup vodních par
Zkouška prostupu vodních par byla provedena na podložce z pórobetonu za podmínek 50% relativne vlhkosti, 23 °C. Tloušťka vrstvy 1,8 mm.

Ekvivalentní difuzní tloušťka Sd [m] Propustnost pro vodní páru V [g/(m2.24 hod.)]
hodnota 0.01 1487
0,02 932
0.02 918
průměrná hodnota 0,02 1112

Propustnost pro vodní páru: V = 1112 g/(m2.24 hod.)
Ekvivalentní difúzní tloušťka: Sd = 0,02 m

Teplota vzplanutia, vznietenia – netlie a nešíri plameň
Skladovať v uzatvorenom najlepšie originálnom obale od +5 °C do 25 °C
Záručná doba a balenie: 12 mesiacov, 5 kg – 20 kg

Prevziať