Prášková barva Do cementu Zobraziť väčšie

Práškové farby do cementu

Novinka

Prášková farba do cementu, zdravotne nezávadná.
Sú určené na farbenie betónových zmesí (dlažieb, terás apod.). Ďalej je možné ich pridať do škrabaných omietok (brizolit).

Viac detailov

2,39 € s DPH

  • 250g
  • 500g
  • 25kg
  • 470g
  • 15kg

Detaily

Prášková farba do cementu.

Vlastnosti:

Všetky druhy práškových farieb sú pri dodržiavaní základných hygienických noriem zdravotne nezávadné, vo vode rozpustné a môžu sa navzájom miešať.

Použitie

Práškové farby sú určené na farbenie betónových zmesí (dlažieb, terás apod.). Ďalej je možné ich pridať do škrabaných omietok (brizolit). Je možné ich použiť aj na farbenie akronátu, latexu, antikonu a ostatných nástriekových hmôt riediteľných vodou.

Dávkovanie

Dávkovanie práškovej farby sa rieši podľa požadovaného výsledného odtieňa , väčšinou od 5% do 10 % na objem cementu.
Príklad - na 100 kg cementu najviac 10 kg práškovej farby

Farba do cementu Hnedá

Hnedý pigment Je zmesový pigment na báze oxidov železa a oxidov mangánu. Je to syntetický, netoxický pigment s nízkym obsahom cudzorodých látok. Je stály vo vode, v alkalickom prostredí iv organických rozpúšťadlách. Pigment je svetlo-stály a odolný atmosférickým vplyvom. Odolný voči teplotám do 400 °C.

Použitie

Na prifarbovanie betónových dlaždíc, škridiel, tvárnic, podláh (odporúčané dávkovanie / k pigmentácii náterových hmôt, farebných omietkových zmesí. Ľahko disperguje vo všetkých nosičoch (voda, oleje, živice). Pohlcuje UV žiarenie a chráni výrobky v ktorých je začlenený.

Farba do cementu Červená

Železitá červeň je syntetický anorganický pigment, oxid železitý s malým množstvom prímesou. Nemá žiadnu povrchovú úpravu. Má veľmi dobrú farbivosť, krivosť a veľkosť častíc, je netoxický, nemá žiadne škodlivé účinky na zdravie, je odolný alkáliám, poveternostným vplyvom a priemyselné atmosfére. Červená do cementu - pigment je nehorľavý, nevýbušný a pre osoby a prostredie nie je nebezpečný. Má tiež vysokú svetlo stálosť a tepelnú odolnosť (800 °C).

Použitie

Oxid železitý červený Červená do cementu je určený na pigmentáciu náterových hmôt, farebných omietkových zmesí, k prefarbovanie asbestocementové a betónovej strešnej krytiny, farebných tehál a dlaždíc / odporúčané dávkovanie, Ľahko disperguje vo všetkých nosičoch (voda, oleje, živice). Pohlcuje UV žiarenie a chráni výrobky v ktorých je začlenený.

Farba do cementu Zelená

Kysličník chromitý Zelený pigment Cr2O3 je syntetický, teplotne vysoko odolný pigment, stabilný a odolný voči kyselinám a alkáliám, na svetle veľmi stály.

Použitie

Ako prísada do výmuroviek pecí, pri výrobe antikoróznych a žiaruvzdorných povrchov, ďalej pri výrobe náterových hmôt (pri miešaní s lacným čiernym pigmentom sa dosahuje mnohých dôležitých odtieňov - RAL 6001,6002,6010, ktorých je možné dosiahnuť len pri použití podstatne drahších organických ftalových pigmentov), omietkových zmesí, farebných tehál, dlaždíc, strešné krytiny, keramiky, plastov, atď.

Farba do cementu Žltá-oker

Jemný prášok žltej farby je jemný, netoxický anorganický pigment, odolný voči svetlu s dobrou krycou schopnosťou.

Použitie

Pri výrobe náterových hmôt, omietkových zmesí, farebných tehál (odporúčané dávkovanie je 3-5% na hmotnosť cementu), dlaždíc, strešné krytiny atď.

Farba do cementu Čierna

Anorganický pigment - oxid železa je stabilný, svetlostály pigment s dobrými optickými vlastnosťami.

Použitie:

Predovšetkým v stavebnom priemysle av menej náročných aplikáciách priemyslu farieb a lakov.

Farba do cementu Oranž

Oxid železitý je jemný,netoxický anorganický pigment odolný voči svetlu s dobrou krycou schopnosťou.

Použitie:

Pri výrobe náterových hmôt,omietkových zmesí,cementových výrobkov-odporúčané dávkovanie je 3-5% na hmotnosť cementu.